Vatanım Sensin 2.Bölüm Özeti (3 Kasım Perşembe)

Cevdet'in, Yunanların tarafına geçmesiyle ailesini yeniden kazanması zor olacaktır. Azize, kocasına olan sevgisinin büyüklüğünün farkındayız. Onsuz tek ayarlarının üstünde tutan sebepleri çocuklarıydı. Sevmenin en büyük acısını Cevdet, ihanet ettiğini düşünerek çekecektir. Üstelik diğer yandan annesi, babasının ideolojisini taşıyan evlatları için ise düşünceleri aynıdır. Hilal, Yıldız hepsinin birden hayatı değişime başlayacağını göreceğiz. Yeni bölümünde biraz geçmiş zamana da gidebiliriz. Cevdet, Yunanlara esir düştüğünde neler yaşadığını böylelikle öğreneceğiz.

Gelişmelerin asıl heyecanlı kısmı ise Tevfik'le, karşılaşmaları olacaktır. Azize'le, tam nikah kıymak üzeriyken  ortaya çıkması arasında ki savaşı daha fazla artıracaktır. Bu sefer ise düşman tarafa geçen Cevdet, olduğundan acaba kan kardeşine karşı tavrı neler olacağı ayrıca merak konusudur. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacağını anlayacağımız son bölümde nefesleri tutarak seyredeceğinize eminiz. Dizimiz kaldığı yerden devam ederken sürpriz gelişmelerle, senaristlerimizin ters köşe yapacak konusuna yavaştan adapte olacağız. İkinci bölüm kilit bölümlerinden birisidir.

Herkesi ağlatan İlyas Çavuş, sahnesinde Cevdet'in, esir düştüğü zamanlarda geçmişte neler yaşadığını da öğrendik. Ülkemizin geleceği için büyük fedakarlık gerektirecek vazifeyi kabul etmiştir. O artık Vatan için, vatan haini olmak zorundadır. Ajanlığını ailesine dahi açıklamamak zorunda olduğundan dolayı halkına karşı zalim davranmaktır. Sonunda Atatürk'ün, ayak seslerini duymaya başladığında yaşadığı acılara değeceğini bilmektedir. Ailenizin hain olarak görmesi, düşmanlarınızın bayrağını dahi öpmeniz.. Siz olsanız Vatanınız için böylesine büyük sorumluluğu üstünüze alabilir miydiniz?

Yeni Bölüm 10 Kasım'da, muhteşemliğiyle devam edecektir.
 2.bölüm

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Vatanım Sensin Amasya Genelgesi!

Vatanım Sensin 4.Bölüm Fragmanı